بازیکن اسبق تیم پاس:

چرا باید حق بازیکنان بومی ضایع شود!

b_150_100_16777215_00_images_stories_daftar_bolouli-hadi.jpgبازیکن اسبق تیم پاس همدان با اشاره به اینکه مدیرعامل باشگاه پاس یک مدیر بومی است، گفت : چرا باید حق بازیکنان بومی ضایع شود.

 

هادی بلوری بازیکن اسبق تیم پاس که شش سال در این تیم پا به توپ بوده است در حال حاضر در تیم باشگاه شهرداری همدان بازی می کند. از همین رو میزبان وی در همدان فوتبال بودیم.

 

گفتگوی ما را به تفصیل در زیر می خوانید:

 

با داشتن مدیر بومی در باشگاه پاس فکر می کردیم در این تیم تعداد بازیکنان بومی بیشتر می شود اما امسال تعداد خیلی کمی در این تیم حضور دارند.

 

چرا باید حق بازیکنان بومی ضایع شود

 

تیم فولاد خورزستان که مهد فوتبال ایران است از همدان دو بازیکن گرفته و آنان در این تیم فیکس بازی می کنند با اینکه آنها ده سال روی فوتبال پایه کار کرده و تیم شان در صدر جدول قرار دارد و این نشان از توانایی بالای بازیکنان بومی همدان دارد.چرا باید بازیکنان بومی همدان از این شهر بروند و بیرون از تیم شهرشان بازی کنند.

 

تیم پاس قدمت و شخصیت دارد و باید بازیکن خوب برای آن بیاورند تا نتیجه بگیرد و من در تیم پاس به غیر از اسحاق سبحانی کسی را نمی شناسم. زمانی برای تیم بازیکن غیر بومی می آورند که حداقل دو برابر بازیکن بومی کارایی داشته باشد اما همه عینا می بینند که بازیکنان تیم پاس نصف بازیکنان بومی کارایی ندارند.

 

ما در تیم الوند حداقل در هر بازی سی چهل تا پاس به یکدیگر می دادیم و تا 20 هفته دوم جدول بودیم و غیر بومی ها این کار را نکردند و فصل قبل اشتباهی که انجام شد این بود که دو دستگی در تیم الوند به وجود آمد و نصف بومی و نصف غیر بومی شدند در صورتی که ما با همان بومی ها تا دو هفته در صدر جدول بودیم .

 

حنده دار است که برای تیم الوند مدیری از جیب خود هزینه می کرد اما نتوانست تیم خود را در لیگ یک نگه دارد و تیم آن افتاد به لیگ پایین تر و نمی دانم از روی چه معیاری آن را به عنوان مدیر انتخاب کردند.

 

استاندار همدان بسیار خوب است و تمام امکانات را برای پاس فراهم کرده است


استاندار همدان بسیار خوب است و از باشگاه پاس این همه حمایت می کند و همه امکانات را برای باشگاه فراهم کرده و تا به حال تیم به این اندازه حمایت نشده بود به غیر از زمان مرادی اما با این همه حمایت استاندار و پرداخت سی درصد پول دادند اما باز هم تیم نتیجه نمی گیرد.

 

به بومی ها واقعا ظلم شده خصوصا برای من که عمرم را در این تیم گذاشتم و شش سال برای پاس بازی کردم .زمانی که تیم پاس در لیگ یک بود بازیکنان خوبی در این تیم بازی می کردند و دارای رزومه بودند و ما در همدان به به هیچ تمی باج نمی دادیم. هنگامی که در الوند نیز بودیم شرایط اینگونه بود و در همه بازی های داخل خانه برد داشتیم.

 

در حال حاضر دو بازیکن بومی از جمله آرمین طلایی و سید جمال معصومی در تیم پاس هستند که در دقایق پایانی و در تعویض ها استفاده می شوند.

 

در تیم پاس زمانی ما مدیری همچون حاجی صوفی داشتیم و اگر به این اندازه که الان از تیم پاس حمایت می شود آن زمان نیز اینگونه حمایت می شد تیم مستقیم صعود می کرد. روز قبل بازی و قبل از اینکه فصل شروع شود بازیکنان پول خود را گرفته اند اما زمان ما باید در هفته دهم با جنگ و دعوا 18 درصد پول می گرفتیم.


استاندار و مسئولان همگی از تیم پاس حمایت می کنند اما از بازیکنان بومی چی؟

 

کاش این همه از تیم پاس حمایت کردند یک ذره هم از بومی ها حمایت می کردند. ما منتقد بومی نبودن تیم هستیم و الان تیم بومی نداردوهنگامی که در تیم بازیکن بومی نباشد تماشاچی نیز رغبتی به دیدن بازی ها ندارد و به استادیوم نمی رود چرامه عشق تماشاچی این است که در تیم بازیکن بومی، بازی کند.

 

وقتی مدیر بومی می گذارند باید دو برابر مدیر غیربومی بازیکن بومی جذب کند و با اینکه پارسال مدیر غیر بومی بود اما تعداد بازیکنان بومی در تیم پاس بیشتر از الان بود. همدان مدیران بومی خوبی دارد، چرا نباید از آنها استفاده شود .

 

موهایم را در پاس سفید کردم و شش سال در تیم پاس بودم

 

در رابطه با مشکلات مالی نیز ما با یدی صحبت کردیم که طلب های ما را بدهد و وی به من گفت بلوری تو چند سال در این تیم بودی و خیلی زحمت کشیدی و الان یک مدیر بومی در تیم آمده و می خواهد بازیکنان بومی را حمایت کند و شما هم باید از این مدیر بومی حمایت کنید و این تیم امسال باید به لیگ برتر برود. در جواب به یدی گفتم: چگونه باید تیم و شما را حمایت کنیم: گفت: ما فعلا پول نداریم و شما پول خود را ببخشید. گفت استاندار گفته باشگاه هفت میلیارد بدهی دارد و باید آن را دو میلیارد کنید و من هم می خواهم از بومی ها شروع کنم .

 

یدی به من گفت: بلوری می خواهی تیم نتیجه بگیرد یا نه و شما به ما کمک کن و ما امسال به بازیکنانی مثل شما نیاز داریم و قدم اول را باید بومی ها بردارند و از طلب خود بگذرند و در ادامه گفت من با مهابادی جلسه داشتم و گفته من بلوری را می خواهم و ما جبران می کنیم و استاندار گفته بومی ها باید پول خود را ببخشند و ما رفتیم استانداری و وقتی به آقای الهی تبار گفتیم، گفت ما اصلا این حرف را نزدیم.

 

من در زمان مدیران قبلی نیز می توانستم پول خود را ببخشم اما این کار را نکردم و تنها به دلیل اینکه به یدی اعتماد داشتم این کار را انجام دادم و وی گفت ما نقدا پول شما را سر موقع می دهیم و ما نیز به دلیل اعتمادی که کردم و خواستم از تیم مان حمایت کنم و چون مدیر بومی بود و گفته بود از بازیکنان بومی بیشتر استفاده می کند این کار را انجام دادم.

 

من هم پاسی هستم و سرد و گرم این تیم را زیاد کشیدم و به همین دلیل قبول کردم و گفتم از حق خودم می بخشم به امید اینکه بازیکنان بومی باشند و تیم نتیجه بگیرد اما ما همان چیزی را که بخشیدیم یدی به ما نداده است و سر ما بی کلاه ماند. طلبم 60 میلیون بود و گفتم 25 میلیون تومان می گیرم و خیلی از بازیکنان بومی از جمله خودم، وحیدعلی آبادی، مهرداد رضایی، مصطفی علیزاده، و امیر غلامی از حق و حقوق خود گذشتیم که نزدیک 400 میلیون تومان می شد. اما از مبلغ ناچیزی هم که مانده حق ما را نمی دهند و آیا خدا را خوش می آید؟

 

ما پول خودمان را بخشیدیم و آن زمان خانم حاتمی هم در جلسه حضور داشت و گفت اگر پول شما که 25 میلیون تومان است در موعد مقرر پرداخت نشود به همان 60 میلیون بر می گردد و موعد پرداخت طلبم دهم مرداد بود که تاکنون پرداخت نشده است.

 

ما بحث پاس را بستیم و یدی گفت حالا برویم سر طلب از الوند و بیا الوند را تمام کنیم. من یک چک بیست میلیونی برگشتی از سه سال پیش طلبم داشتم که آن را هم به یدی پس دادم. محمودی برگه های تسویه حساب را آورد و گذاشت جلوی من که امضا کنم و گفتم که به من پولی ندادید گفت چقدر از ما طلب داری، گفتم 60 تومان از پاس می خواستم 61 میلیون از الوند به اضافه 40 درصد طلب از سال قبل الوند که با این حساب من 140 درصد از الوند طلب کار بودم.

 

در سال 93-92 سال دوم الوند صفر درصد دریافتی داشتم و زمانی که مصدوم شدم یدی پول عمل من را نداد و همه را از جیب خودم دادم و فاکتورهارا به باشگاه دادمو در سال 91 -92 نیز که در الوند بودم از آنجا هم 40 درصد از قرار داد طلب دارم در سال 92- 93 هم 100 درصد طلب دارم. من نزدیک 15 میلیون با هزینه های فیزیوتراپی و عملم شده است یدی گفت: یک مبلغ ناچیزی به تو می دهیم یه چیزی تقریبا بیش تر از هزینه های عملم.

 

یدی گفت بیا این مقدار نقد بگیر و برو و ما در پاس برای تو جبران می کنیم و ما در قرارداد امسال تو را می خواهیم و برای تو اینجا جبران می کنیم. دهم برای طلبم رفتم که جمعه بود، شنبه 11 مرداد رفتم و خبری نشد و سه روز بعد هم رفتم باز هم خبری نشد و در نهایت در 20 مرداد یدی به من گفت هادی جان میدانی اگر می خواستم طلبت را بدهم آن زمان پرداخت می کردم و برو کمیته انضباطی، دادگاه و هر کجا که می خواهی شکایت کن و من تا الان این کار را نکردم و صبر کردم چند نفر را واسطه کردم و گفتم آقای یدی این راهش نیست و گفتم من در باشگاه الوند فقط ضرر دادم.

 

اگر حساب کنید 20 میلیون از باشگاه الوند پول گرفتم که هزینه پا و کرایه رفت و برگشتم شد و برای الوند دو سال رایگان بازی کردم و تا زمانی که در تیم بودیم باعث سربلندی یدی بودیم و بازیکنان بومی باعث شدند که یدی بشود یدی و الان می گوید می خواهم ریشه بومی ها را بزنم خدا را شکر می کنم که من به خاطر طلب ها شاهد دارم و برای باشگاه پاس من صورت جلسه دارم پیش آقای خجسته، الهی تبار و احمدوند حراست استانداری رفتم و تمام پیشکسوتان نیز گفتند حق با شماست که آقای یدی با هم بد کردند ما از حق خود گذشتیم ولی  آقای یدی آن طلبی که داشتیم به ما نداد من می توانم شکایت کنم ولی دوست ندارم که کار به آنجا برسد.


 

نظرات   

 
+3 #3 احسان بیات 1393-10-03 23:10
هادی جان من تو رو بعنوان یه رفیق خوب و همکلاسی قدیمی میشناسم تو دلت پاکتر از این حرفاس و حیف تو که تو این فوتبال کثیف و نامرد هستی امیدوارم روزی برسه که هرکس لیاقت جایی که هست رو داشته باشه تا امثال تو دلخور و ناکام از حقشون نباشن
 
 
+4 #2 Reza 1393-09-09 10:04
واقعا تك تك حرفهاى آقاى بلورى واقعيت بوده من خودمم همين جريانها واسم پيش اومده
 
 
+3 #1 user 1393-09-09 05:02
اعتماد کردی؟ آخه آدم به یه کاسب بساز بفروش که همه عمرش دلالی کرده اعتماد میکنه؟
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن